Somijas čempionāts noskriets!

20.sept. Ylane apkārtnē risinājās Somijas čempionāts stafetes disciplīnā. Pārstāvēju savu somu klubu – Turun Metsankavijat ar Esa, Jussi, Es, Samu 6.vieta! Vienreizējs pasākums, augsts organizētības līmenis + live TV + GPS. Ir pieejams arī šo sacensību pilns video (zemāk redzams) ieraksts. Mans 3. etapa skrējiens bija pārliecinošs un var teikt pat agresīvs, cīņa par katru sekundi bija izšķiroša, lai kādam pietuvotos vai apdzītu. Ieskrēju 9.v, ārā 4.v. – etapa rezultāti. Gala rezultāti!

Pirms uzsāku savu skrējienu, 1. treneris nodeva info no telefona par Jussi skrējienu.. minēja, ka cīņa ir par top3. Bet gaidot stafetes maiņu Jussi gandrīz +1min atnāca aiz plānotā laika.. Saņēmu karti kā 9tais. Situācija bija saspringta, zināju, ka līderi ir 2min robežās man priekšā un ir noteikti komandas, kas dzīsies man pakaļ. Kas ir būtiski minēt, ka ceļā uz 1.kp redzēju priekšā skrienošo elites sportistu grupu! Deva papildus stimulu!

Man 1.kp bija 1 – B

Pilns GPS replay ieraksts no 3. etapa!

Līdz 3.kp manis minētā grupa – noķerta! Pirmajā mirklī domāju, ka viņi no manis vairs neaizbēgs, maldīga doma iezagās galvā..

Tikko atzīmējos ar Emit 3.kp + noķēru grupu

Skrienot lejup no kalna arī nedrīkst atslābt. Sākās neliels zaļais un es nevienu sportistu vairs neredzu, tikai dzirdu zaru krakšķēšanu. 5.kp mazliet āķīgs, ir jāsaprot kā paņemt un no kuras puses. Uzskrienot kalnā priekšā skrejošie strauji samazināja tempu – sapratu, ka nav pārliecības par notiekošo… Es bez ātruma ierobežojuma 🙂 turpināju taisni + nedaudz pa labi – redzu savu mikropauguru un arī cita sportista mugura pieliecas – tas nozīmē, ka notiek atzīmēšanās!

Ceļā uz 5.kp – nevienu vairs neredzu..

Veiksmīgi “mana” grupa atzīmējas 5kp, tad seko 6kp, 7kp un ceļā uz 8.kp redzamas jūtamas pārmaiņas, jo ir farsta kp un līdz ar to ir rodas izvēles ceļa variantā, uz mirkli palieku viens pats. Kā pēc bildes apakšā redzams, tomēr ar mani kopā ir zils punkts – neatpazinu šo sportistu, bet skrēja ļoti agresīvi.

Pēc GPS redzami top10 sportisti.

Cīņa turpinās! Esam izsijāti un man priekšā ir tikai 1 sportists – Petteri Huikko (Lahden Suunnistajat-37), kurš dara lielāko darba daļu, es viņu piekoriģēju un pārbaudu vai viss ok. Sanāk pat sadarbība viņam nezinot :). Strauji tuvojas finišs un es izskrienu ārā no meža 4.v! Paskatoties uz pulksteņa 33:54 6,54km 5:11min/km – diezgan iespaidīgs vidējais ātrums. Gandarījums finišā un seko neliela 20min atsildīšanās.

Līderi pie pēdējā kp, mēs 3 ceļā uz 13.kp

Pilns šo sacensību video ieraksts!

no 38minūtes var sākt skatīties. Ekrānā arī redzams Artūrs Pauliņš – 1.etaps.

Vēl jāpiemin jauno latviešu sportistu dalība šajās sacensībās – Jēkabs Janovs, Jēkabs Ločmelis, Fricis Spektors, Laura Berķe, Valters Reneslācis, Ilgvars Caune, kā arī ilgadējie – Jānis Tamužs, Artūrs Pauliņš (4.v viņa komandai).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top