Pasaules čempionāts – stafete, Zviedrija

Daudzi, iespējams, ir jau dzirdējuši par mūsu stafetes puišu (meitenēm 8.vieta) augsto sasniegumu – 7.vietu! Man patiess prieks par paveikto! Gribas nedaudz aprakstīt notikumu gaitu mežā. Nedomāju, ka pie datora vai pēc rezultātu analīzes var spriest par notiekošo distancē.

1. etaps – Andris veic distanci, atpaliekot vairāk kā 5min aiz līderiem – 18.vieta, 2. etaps – Edgars nostartē lieliski un paceļ komandu uz 11.vietu. Edgars padod man karti un saka, lai uzticos uzzīmētajam kartē, jo esot kvalitatīva.. Tā nu es uzsāku skrējienu dažus metrus aiz igauņa L.Sild, čeha V.Kral, ukraiņa D.Shcherbakov. Pirmajos metros ar karti rokās mēs skrējām gana ātri, un, kā tuvojās ceļa izvēle uz 1.kp., sapratu, ka jāskrien ir taisni kalnā, tad purvs un aiz neliela kalniņa ir mans kp:

Reālā laikā sportistu atrašanās pozīcija

Reālā laikā sportistu atrašanās pozīcija

Ātrākie laiki uz 1.kp ar ceļu izvēlēm un noskrietiem attālumiem/ātrumu.

Ātrākie laiki uz 1.kp ar ceļu izvēlēm un noskrietiem attālumiem/ātrumu.

vienīgi igaunis paņēma kreiso variantu apkārt stāvajam kalnam.. Redzēju viņu pa gabalu, noliecoties uz 1.kp atzīmēšanos. Tad sekoja (2.kp) vēl interesantāks etaps – kurš ir daudz garāks, ātrāks, bet tajā pat laikā grūtāks, gribas teikt, ar savu specifiku tehnisks kontrolpunkts.

 1. Un tā uzsāku skrējienu uz 2.kp, pēc gps var redzēt, ka arī Polijas komandas sportists ir turpat tuvumā, kaut gan
  Reālais vietu sadalījums skrienot uz 2.kp

  Reālais vietu sadalījums skrienot uz 2.kp

  mežā viņu nemanīju. Ātrums ir tik liels,

  GPS ceļa izvēle uz 2.kp, laiks/attālums/ātrums

  GPS ceļa izvēle uz 2.kp, laiks/attālums/ātrums

   

  ka ar vienu aci sekoju sportistu mugurām un ar otru savai atrašanās vietai mežā. Teikšu godīgi, noskrienot 1/3 etapu, nebija skaidra labākā ceļa izvēle, bet, līdz ko sasniedzu lielo purvu, sapratu, ka jāskrien gar to, jo taisni skrienot, neko nevar ievinnēt laika izteiksmē! Un man šķiet šīs stafetes atslēga bija tieši 2.kp, kad es jau biju atzīmējies, un ieraudzīju čehu un ukraini mīklaini meklējot savu kp.. tas man lika vēl vairāk sarosīties un neatslābt! Pēc atzīmes saņēmos un pieliku klāt ātrumu, lai veidotu nelielu atrāvienu, šķiet, tas man izdevās un ceļā uz 3.kp mēs bijām 2 – igaunis un es.

 2. Jāteic, ka mana stiprā puse šajā gadījumā – bija nofiksēta precīzi pēdējā piesaiste un skrēju tieši uz kp! Man šķiet tas ir ļoti
  2.kp atzīmēšanās secība..

  2.kp atzīmēšanās secība..

  svarīgi, ka īstajā mirklī saprast, kā jāpaņem kp, un spēt noorientēties zaļajā, kur bija vāja redzamība, un dažbrīd bija redzami pauguri, kas nebija atzīmēti kartē. Par to nav jāsatraucas – jo zinām, ka augstumlīkņu starpība ir 5m!

  Tā nu mēs, varētu teikt divi vien, ar Lauri skrējām līdz pat 8.kp, ceļā uz 9.kp viņš no mana skatu punkta pazuda. Protams, pie paša 9.kp redzu no klints nolēcam zili baltu tērpu – tas tak F.Tranchand – man patīkamas sajūtas, viņš tak par 6nieku cīnās, to atceros, kad stāvēju starta koridorā. Bet, kad jāskrien bija caur arēnu, francūzis bija daudz stiprāks par mani:

 1. turpinoties notikumu gaitai – Jānis coaching zonā kliedz, lai sekoju francūzim un to pašu no fanu pūļa saka Edgars, ka priekšā esošais sportists ir 6nieks.. Vēl apzinos, ka distances beigu daļa visiem 3.etapa skrējējiem ir vienāda, bez liekiem farsta kontrolpunktiem. Līdz ko ieskrēju mežā, pirmā doma nepazaudēt francūzi. Līdz ko paskatījos, kā jāskrien uz 11.kp – ir tilts, kuru var izmantot šķērsojot upi, un tas arī palīdz ātrāk nokļūt uz minēto kp.
  Es izmantoju tiltu..

  Es izmantoju tiltu..

  Tā arī darīju, dzirdēju tik ūdens šļakatas, kā francūzis šķērso lieliem soļiem upi.. uzreiz sapratu, ka mums nebūs pa ceļam, skrēju sevis izvēlēto ceļu un joprojām atceros, kad pirms paša 11.kp satikāmies – Tranchand izbrīns, ka esmu viņam turpat aiz muguras :). Tālāk mans konkurents varēja uzelpot, jo es viņam netiku līdz, viņš bija daudz ātrāks.. Tā līdz 13.kp, taču jāmin arī igaunis – Sild, viņa elpošanu labi varēja sajust aiz muguras. Jāsaka, ceļā uz 14.kp nedaudz pasteidzos un radās neliela neizpratne, kur atrodos.. to pēc gps var labi manīt.. tur jau bija overlimits – priekš manis, dzenoties francūzim pakaļ, mani panāca igaunis, skarbi izklausās. Vēl cīņa turpinās, un domāju, ka man vēl nav jāspiež viss ārā, kas palicis. Atzīmējoties 15.kp, devu priekšroku Sildam – viņš arī to darīja, tik viens mazs sīkums, pēc atzīmēšanās viņš iesāka skriet austrumu virzienā, kas ir neprecīzi, bet es uzreiz devos uz ziemeļiem, tādā veidā apsteidzot viņu. Tas bija pirmspēdējais kp, un tagad gan visu, kas palicis no rezerves – jāskrien cik kājas nes! 🙂 Finišēju pirms igauņa, bet francūzi nemanīju, tik jāsaka, ka pēdējo reizi viņu manīju kalnā uz 15.kp. Mēs palikām 7.vietā! Meitenes – Inga, Laura, Sandra 8.vietā.

Te ir vēl viens video no sacensībām:

 1. Stafetes rezultāti!
 2. Stafetes 3.etapa GPS!

 

 

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top